Kes? Mis? Kellele?

See blogi on Sulle, kui kaalud lapsevanemaks saamist, oled momendil lapseootel või oled juba kogemustega lapsevanem (ja saad minu üle naerda) ning Sind erutab tervislik ja aktiivne eluviis ning eluterve vanemlus. Oled ka sellisel juhul õiges kohas, kui Sind huvitab näputoitumine ja otsid näputoidu retsepte.

Lisaks retseptidele jagan oma kogemusi dr. Google-st, raamatutest ja teistelt emadelt saadud nippide ning nõuannete kohta, mida olen praktikas katsetanud. Teemad on seinast seina, olgu selleks trenn raseduse ajal, sünnituse esilekutsumisega seotud nõiakunst, marlimähkmed või lapse magamisega seotud kõrgem pilotaaž.

Kes on Preggosaurus?

Minu nimi on Anett. Olen 31-aastane, abikaasa oma imelisele mehele Raunole ja 2,5-aastase pisipoja Ruubini ema. Kusjuures jagame seda blogi Raunoga kahekesi, ta võttis aktiivsemalt üle siis, kui jäi Ruubiniga lapsehoolduspuhkusele (kui Ruubin oli ca 1a 3k).

Armastame aktiivset eluviisi. Tunneme rõõmu igasugusest liikumisest (jooksmisest ekstreemspordini, esimene meeldib Anetile rohkem ja teine Raunole) ja armastame toitu ning söögitegemist. Seetõttu on sai ka Ruubinist näputoitlane.

Ma ei olnud kunagi hoidnud ühtegi last ega vahetanud ühtegi mähet. Seetõttu ei usalda ma lapse kasvatamisel ainult oma sisemisi instinkte, vaid ammutan palju tarkust hoopis raamatutest. Olen otsustanud kirja panna, kuidas teooria ka praktikas toimib.

Kas on mõtet laps varakult potile panna? Kuidas käituda, kui oled just töökohta vahetanud ja avastad, et ootad last? Mida öelda sugulastele ja tuttavatele, kes arvavad, et sa oled peast segi, et käid veel 7ndal raseduskuul jõusaalis või sa ei söögi 2 eest? Mida teha, kui oled igavesti rase? Mismoodi hakata uuesti tite kõrvalt treenima? Kuidas säilitada beebi kõrvalt eluterve suhe oma partneriga? Kuidas ma oma lapsele hakklihakotlette andsin ja seda teistele seletama pidin? Mismoodi see rahumeelne vanemlus nüüd käibki, kui laps on 100 korda voodist välja tulnud..?

Teie Preggosaurus (ja Rauno)

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: